FORUM OKAZII

POVESTEA DVS traita pe okazii....

In jos

Re: POVESTEA DVS traita pe okazii....

Mesaj Scris de marcrobuc2013 la data de Sam Mai 04, 2013 11:11 am

Am cumparat acum un an un telefon Samsung star 2, fara cutie, fara accesorii, fara garantie, pret 150 lei , decodare 20 lei , incarcator 10 lei, toate bune si frumoase , dupa 30 de zile ma trezesc cu politia la usa sa-i insotesc la sectia ... . Intreb , dar care e problema ? ce am facut ? Politistul imi raspunde , discutam la sectie , ma imbrac, imi iau telefonul si plec, in fata camerei ... CRIMINALISTICA, astept 2 ore cu mii si mii de ganduri, oare ce am facut !!!
intru in camera , o domnisoara ma pune sa iau loc , scoate un dosar , si imi spune . Este vorba de un caz de talharie comis pe raza sectorului nostru , mai exact este vorba un telefon mobil , (individul de la care am cumparat telefonul , a talharit un copil) scot telefonul din buzunar , scoate si ea cutia telefonului , confrunta seria IMEI a telefonului si a cutie , ambele corespund , dau declaratie , spun de unde am cumparat telefonul , pretul , nr. de telefon folosit in perioada respectiva , la ce data l-am cumparat , unde l-am decodat , pe ce suma , etc. imi confisca telefonul , imi spune ca daca doresc banii dati pe telefon sa devin parte civila in dosarul cu nr .... , am spus ca nu doresc acest lucru (cu gandul ca pierd si alti bani , si oricum infractorul nu mai are de unde sa-mi dea banii ) ma pune sa identific infractorul dupa un portret robot (si culmea el era si semana perfect) , la plecare domnisoara imi spune ca un sfat , NU MAI CUMPARA PRODUSE FARA CUTIE , FARA FACTURA , CA AR PUTEA FI FURATE . In concluzie daca pierdeti sa vi-se fura un telefon mobil apelati cu incredere la Politia Romana . un alt caz , prietena unui coleg de munca , isi lasa telefonul pe birou , face o copie xerox la un alt birou cand revine , nu mai era telefonul , ii dau un sfat colegului sa mearga la Politie, sa ia cutia telefonului cu el , a dat o declaratie , si in 45 de zile a fost chemat la politie sa ridice telefonul. (avea doar cutia telefonului , fara acte)
marcrobuc2013
membru nou
membru nou

Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/05/2013
Varsta : 43

Sus In jos

Mesaj Scris de aea la data de Mier Iun 08, 2011 5:36 pm

pot deschide un topic nou cu povestea mea pe okazii cu birkenstock

aea
membru moderat
membru moderat

Data de inscriere : 25/03/2011
Varsta : 27

Sus In jos

Mesaj Scris de mikey la data de Mar Mar 29, 2011 9:13 am

Teapa mi-a dat si unul din Arad( tepari multi si acolo) am cumparat piatra naturala pt test aur adusa special din America LOOOOLLLL....pfffffffffff era piatra banala luata de pe sant..puteam sa ma duc si eu sa caut pe malul apei dar tipul ce sa spun... made by USA.... Twisted Evil si am dat 60 ron..ce idioata sunt!!!!! pale si pe solutia de test aur am dat 40 ron sticluta..pffffff iar idioata!!!!! Sad in Bucuresti costa 10 RON affraid pe atunci avea alt cont si acum are altul sa nu mai zic ca e la fel ocrotit Shocked affraid de okazii ca si asta revinde ce cumpara de pe ebay ca si multi altii de altfel,cica achizitioneaza din USA dar aia cumpara tot de la chinezi si revand bom bounce e greu sa gasesti pers corecte si acolo,chinezii vand numai fake-uri... cyclops bine ca a fost singura mea patanie ,nu am mai avut surprize....aaaaa mai e unul cica vinde nou produse de shop tv..am luat un MOP H2O si era ruginit si plin de apa l-am refuzat din start norocul meu cu distribuitorul de la fun ca m-a lasat sa-l testez de fapt mi-a fost si frica sa-l bag in priza ca ii curgea apa pe toate partile si baiatul ala a zis sa il las asa si sa-l trimit inapoi chiar daca mege sau nu se vede clar ca nu era nou ,supapele erau ruginite Suspect ,asa ca aveti grija cand cumparati.uitati-va bine la comm-urile lasate de ceilalti clienti..de obicei ok inseamna NU luati! Cool sa aibe multe comm detaliate si multe produse la vanzare,vechime,luati aminte la orasele de teapa si cel mai important -luati legatura cu fosti clienti si intrebati dc aveti dubii ,sigur veti gasi fosti clienti care vand si ei pe okazii si puteti intreba la un forum din produsele lor, sigur veti primi un raspuns!!! bounce albino
mikey
membru moderat
membru moderat

Data de inscriere : 24/03/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Mesaj Scris de mikey la data de Mar Mar 29, 2011 8:47 am

Mad [quote="DOOM"]Shocked imi pare rau pentru patania dvs dar asa se intampla sunt multi tepari pe okazii mai ales la electronice si imbracaminte,cosmetice,multe fake-uri chinezesti prezentate ca originale si asa mai departe,problema e alta mai grava No jumatate din produsele de la vanzare sunt ale administratorilor,de fapt administrator este unul singur restul sunt moderatori care administreaza site-ul care sunt clienti vechi care chipurile au reputatie super ,cei care administreaza site-ul nu ar avea voie sa vanda sau sa cumpere,mie mi s-a intamplat anul trecut,aveam ceva la vanzare ca intermediar...castigam si eu ceva ptr tranzactionare si invidiosii mi-au facut reclamatie cica nu vand ceva concret ,ba era al dracului de concret si real dar romanii tot romani......... Neutral si ma trezesc cu un licitator care imi pune intrebari si ma descoase ma enervez ca nu sunase intr-un timp liber si l-am repoezit ceva de genul:ai licitat sa ma onterogezi sau esti interesat de oferta ca nu am timp de discutii si ma trezesc in 5 minute cu negativ..... Sad il sun dupa o jumatate de ora ca aveam timp si vb cu el ii explic ca nu e corect ce face ca nu are nici un motiv sa dea negativ ca pot sa ii las si eu si ce credeti????? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
dispare calificativul dat de dansul Exclamation Exclamation WOOOWWWWW Exclamation Exclamation cum se poate asa ceva Question Question Idea Arrow tipul avea accent de ardeal deci clar....facea parte din STAFFUL OKAZII Suspect Suspect avea acces la setari altfel era IMPOSIBIL sa stearga calificativul..dupa ce vb cu el si il iau la intrebari imi zice..daca ai nevoie vreodata sa ma anunti si te rezolv eu....CE NEMERNIC!!!!! Mad Mad CONCLUZIE era un moderator okazii care ”investiga” plangerile la invidiosi.... No No No si era ardelean din Ardeal nu din Bucuresti! confused confused confused Niste mincinosi! Mad[/quote]

incep sa cred ca ai dreptate Crying or Very sad acum 2 ani am avut si eu de-a face cu cnva din Oradea,cand am postat prima oara pe okazii produsele mele s-a gasit o cucoana din ORADEA sa se ia de produsele mele cica sunt fake-uri si sa comenteze cu alta(tot ea-contul secundar,am verificat ) prin forumurile de la produsele mele si a mai aparut unul tot din zona aia la fel cu comm-uri nesimtite,m-am enervat si am atacat-o si eu mai ales ca vazusem ca vinde produse de pe ebay pe care le achizitionase cu 2-3 $ si le vindea cu 50-80$ si tot ce vinde sunt din China si le vinde la suprapret si in ziua de azi... monkey am facut reclamatie la okazii si m-am trezit tot eu cu contul blocat confused confused ,tind sa cred ca e o maimuta protejata de ei sau chiar face parte din ”clan” tot ce vinde e cumparat de pe ebay la preturi ffff mici si le vinde cu sute de euro...aveti grija la ALEXIA55 parca...numai chinezarimi si okazii nu i-a facut nimic mai ales ca are si cont secundar cu care isi cumpara produsele dc nu-i convine pretul final de licitatie...si tot eu am fost stearsa cica am eu cont secundar....ce minciuna chiar nu aveam.....dar au nascocit ei un motiv sa ma stearga
NESIMTITI!!!!!!
mikey
membru moderat
membru moderat

Sus In jos

Mesaj Scris de DOOM la data de Mar Mar 29, 2011 7:19 am

apropo...aveti grija ca sunt multi tepari din ardeal mai ales din zona ORADEA,am avut de-a face cu multi din zona si sunt tepari si tipul era tot de acolo....:-J pale sunt un clan care fac ce vor ei cu okaziile nu vi s-a intamplat sa faceti reclamatie si sa va treziti cu contul inchis definitiv chiar daca dvs aveati dreptate Question Question pai ati reclamat un moderator sau un prieten al lor..sunt o cloaca de nemernici,ma refer la respectivii nu la toti... Evil or Very Mad

DOOM
membru moderat
membru moderat

Reputatie : 1

Sus In jos

Mesaj Scris de DOOM la data de Mar Mar 29, 2011 7:11 am

Shocked imi pare rau pentru patania dvs dar asa se intampla sunt multi tepari pe okazii mai ales la electronice si imbracaminte,cosmetice,multe fake-uri chinezesti prezentate ca originale si asa mai departe,problema e alta mai grava No jumatate din produsele de la vanzare sunt ale administratorilor,de fapt administrator este unul singur restul sunt moderatori care administreaza site-ul care sunt clienti vechi care chipurile au reputatie super ,cei care administreaza site-ul nu ar avea voie sa vanda sau sa cumpere,mie mi s-a intamplat anul trecut,aveam ceva la vanzare ca intermediar...castigam si eu ceva ptr tranzactionare si invidiosii mi-au facut reclamatie cica nu vand ceva concret ,ba era al dracului de concret si real dar romanii tot romani......... Neutral si ma trezesc cu un licitator care imi pune intrebari si ma descoase ma enervez ca nu sunase intr-un timp liber si l-am repoezit ceva de genul:ai licitat sa ma onterogezi sau esti interesat de oferta ca nu am timp de discutii si ma trezesc in 5 minute cu negativ..... Sad il sun dupa o jumatate de ora ca aveam timp si vb cu el ii explic ca nu e corect ce face ca nu are nici un motiv sa dea negativ ca pot sa ii las si eu si ce credeti????? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
dispare calificativul dat de dansul Exclamation Exclamation WOOOWWWWW Exclamation Exclamation cum se poate asa ceva Question Question Idea Arrow tipul avea accent de ardeal deci clar....facea parte din STAFFUL OKAZII Suspect Suspect avea acces la setari altfel era IMPOSIBIL sa stearga calificativul..dupa ce vb cu el si il iau la intrebari imi zice..daca ai nevoie vreodata sa ma anunti si te rezolv eu....CE NEMERNIC!!!!! Mad Mad CONCLUZIE era un moderator okazii care ”investiga” plangerile la invidiosi.... No No No si era ardelean din Ardeal nu din Bucuresti! confused confused confused Niste mincinosi! Mad

DOOM
membru moderat
membru moderat

Reputatie : 1

Sus In jos

Mesaj Scris de eugen_stirbu la data de Lun Mar 28, 2011 9:30 am

Am comandat o pereche de pantofi sport Addidas, nr 41,5, dupa ce am intrebat daca sunt din pile naturala. Am primit o pereche 39, din sintetic. Am luat legatura cu Radu Surubaru(este din Bacau si nu stiu ce legatura este intre el si consilierul cu acelasi nume). Desi a spus ca accepta returul, am primit coletul. Este de o nesimtire de neimaginat si va rog sa-l evitati. Consultand calificativele lui, am constatat ca a avut accelasi comportament si cu altii. Are ID raddu21.Evitati sa comandati produse de la acest excroc!

eugen_stirbu
membru nou
membru nou

Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 65

Sus In jos

Mesaj Scris de mikey la data de Joi Mar 24, 2011 6:43 pm

interesant...am ce povesti dar cand o sa am timp...
mikey
membru moderat
membru moderat

Sus In jos

POVESTEA DVS traita pe okazii....

Mesaj Scris de Admin la data de Joi Mar 24, 2011 2:56 am

Asteptam relatari traite de dvs si cu bune si cu rele lol!
Admin
Admin
Admin

Data de inscriere : 23/03/2011
Varsta : 38

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus